Bourou
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Final Fantasy

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Final Fantasy Empty Final Fantasy

Δημοσίευση από Mikelangelo Πεμ Σεπ 25, 2008 6:16 am

Γεια σας, ώς φανατικός της σειράς εδώ και πολλά χρόνια απλώς έπρεπε να το κάνω αυτό το θέμα. Είναι η σειρά που ξεκίνησε ώς το απελπισμένο σχέδιο μιας υπό χρεωκοπίας και άγνωστης τότε εταιρίας ονόματι Square (to Enix mpike meta) και την μετέτρεψε στον κολοσσό που είναι σήμερα. Τα final fantasy ξεκίνησαν στο άχρωμο game boy και συνέχεισαν στο colour όπου και γνώρισαν μεγάλη επιτυχία. Η καταξίωση ήρθε στο ps1 με το θρυλικό πια Final Fantasy VII, το οποίο κρατούσε το ρεκόρ πωλήσεων μέχρι το halo. Σήμερα η σειρά αριθμεί πάνω από 20 μέλη με αρκετά να βρίσκονται σε portable κονσόλες όπως το psp kai to DS lite. Τα καλύτερα παιχνίδια της θεωρούντε τα VII, VIII , kai X (το προσωπικό μου αγαπημένο, το οποίο έχει ανακυρηχτεί το καλύτερο RPG όλων των εποχών το 2006). Ακόμα έχει κυκλοφορήσει η ταινία Final Fantasy:Advent Children, με πλοκή που συνεχίζει μετά το τέλος του VII, Ενώ πολλά ακόμα παιχνίδια έχουν εμπνευστεί από το σύμπαν τον FF, όπως τα final fantasy:tactics kai Dirge of Cerberus:Final Fantasy VII (ναι το VII κρατάει το ρεκόρ της επιρροής Very Happy). Σε διάφορα περιοδικά πολλοί έχουν κατατάξει το θάνατο της Aeris (ffVII) και τη θυσία του Τidus (ffX)ώς πιο συναισθηματικά φορτισμένες σκηνές ακόμα και από το θάνατο του Di Caprio στον Τιτανικό. Στις μέρες μας ο Vaal και η παρέα του στο XII(12) μας κρατούν συντροφιά στο ps2 (kai sto psp sto sequel), ενώ μεγάλη επιτυχία σημειώνει και το MMORPG Final Fantasy XII (11). Ενώ βρισκόμαστε εν αναμονή των ff XIII kai FF XIII: versus που τα τρέιλέρ τους έχουν ξεσικώσει το κοινό (olokliri i gama paixnidion ff13 gia ps3 psp akoma kai kinita tha bgei se mia sullogi onomati "fabula nova crystalis"). Αυτά τα ολίγα
Mikelangelo
Mikelangelo
Επιβάτης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ηλικία : 31
Τόπος : Katsikoxori xoris kalupsi ADSL...
Registration date : 23/09/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Final Fantasy Empty Απ: Final Fantasy

Δημοσίευση από Gornak_Elfeater Πεμ Σεπ 25, 2008 7:26 am

enlightening afro
Gornak_Elfeater
Gornak_Elfeater
Επιβάτης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 115
Τόπος : Petroxwra
Registration date : 25/09/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Final Fantasy Empty Απ: Final Fantasy

Δημοσίευση από Arrakis Πεμ Σεπ 25, 2008 2:11 pm

by Mikelangelo Yesterday at 5:16 pm:
Σε διάφορα περιοδικά πολλοί έχουν κατατάξει το θάνατο της Aeris (ffVII) και τη θυσία του Τidus (ffX)ώς πιο συναισθηματικά φορτισμένες σκηνές ακόμα και από το θάνατο του Di Caprio στον Τιτανικό
Εντάξει τα πρώτα δυο νομίζω αλλά αυτό με τον Di Caprio στον Τιτανικό μάλλον για πλάκα το είπες Final Fantasy 5374 εκτός και αν μεταφέρεις την γνώμη του περιοδικού .
Κατά τά αλλά έχω παίξει την σειρά μόνο σε pc και ήταν αρκετή καλή
Arrakis
Arrakis
Ναύαρχος

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 390
Ηλικία : 40
Τόπος : Ηρακλειο Κρήτης
Registration date : 26/06/2008

https://bourou.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Final Fantasy Empty Απ: Final Fantasy

Δημοσίευση από Mikelangelo Παρ Σεπ 26, 2008 11:46 am

Βασικά ναι μετέφερα γνώμη περιοδικού. για υπολογιστή αν δεν κάνω λάθος έχουν βγεί τα 7,8,9. Να σου πω θεωρώ το 10 την καλύτερη εμπειρία που έχω από τέχνες. είτε είναι ταινία, βιβλίο ή παιχνίδι. Και προσωπικά μόνο με τον τιτανικό και το θάνατο του Tidus έχω κλάψει σε ταινία (καλά cinematic whatever).
Mikelangelo
Mikelangelo
Επιβάτης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ηλικία : 31
Τόπος : Katsikoxori xoris kalupsi ADSL...
Registration date : 23/09/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης